Skuteczne zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru ppf

02
Kwi

2 kwietnia, 2016

Jak SKUTECZNIE zabezpieczyć oryginalny lakier samochodu przed uszkodzeniami?

Na pewno znasz ten ból. Chuchasz i dmuchasz na swój ciężko zarobiony samochód, a gdy rano schodzisz na parking Twoim oczom ukazuje się kolejna wgniotka. To sprawka „życzliwego” sąsiada, który wciąż nie nauczył się otwierać drzwi tak, aby przy okazji nie uszkodzić drugiego auta. Zamiast wdawać się bezowocne dyskusje i wywoływać sąsiedzkie awantury, pomyśl o zabezpieczeniu lakieru swojego samochodu przed takimi uszkodzeniami. Na szczęście jest na to bardzo skuteczny sposób. Zdradzimy Ci go w tym poradniku.

Folia PPF – co to takiego?

Poliuretanowa folia ochronna, nazywana po prostu folią PPF, jest największym hitem w świecie car detailingu. Wybierają ją właściciele samochodów, którzy chcą w skuteczny i niedrogi sposób zabezpieczyć lakier przed typowymi uszkodzeniami od piasku, błota, kamieni, kocich pazurów, ptasich odchodów i oczywiście nieuważnych kierowców.

Folia tworzy na powierzchni lakieru niewidoczną powłokę – nie zmienia koloru karoserii. PPF ma tzw. właściwości samogojące, co oznacza, że powstałe wgłębienia czy zarysowania znikają pod wpływem ciepła.

Warto widzieć

Folia poliuretanowa może pełnić nie tylko funkcję ochronną, ale także dekoracyjną. Wystarczy zdecydować się na wersję z efektem matu czy połysku.

Dla kogo?

Zabezpieczenie lakieru folią PPF jest szczególnie popularne wśród posiadaczy bardzo wartościowych, nowych lub zabytkowych wozów. Wyobraźmy sobie auto luksusowej marki, które już kilka dni po wyjechaniu z salonu zostaje porysowane na parkingu. Właściciel – pisząc bardzo delikatnie – z pewnością nie byłby szczęśliwy.

Folia chroni przed takimi sytuacjami. Jej usunięcie nie stanowi żadnego problemu, w dodatku profesjonalne oklejenie gwarantuje całkowity brak ryzyka uszkodzenia oryginalnego lakieru.

Sposób na zwiększenie wartości pojazdu

Nie oszukujmy się: każdy kupuje samochód przede wszystkim oczami. Wygląd zewnętrzy, szczególnie stan karoserii, ma kluczowy wpływ na podjęcie decyzji o nabyciu konkretnego pojazdu.

Samochód, którego lakier był od początku zabezpieczony specjalistyczną folią PPF, na rynku wtórnym osiągnie znacznie wyższą cenę sprzedaży. Wystarczy usunąć folię, a oczom potencjalnych nabywców ukaże się auto z idealnie zachowaną karoserią.

Warto również pamiętać, że folia PPF jest bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed korozją, ponieważ nie dopuszcza do kontaktu powłoki lakierniczej z powszechnie używaną na polskich drogach solą. Dlatego inwestycję w to rozwiązanie możemy szczególnie polecić właścicielom leciwych, unikalnych modeli samochodów, czyli tzw. youngtimerów.