Oklejenie lepsze niż lakierowanie

oklejenie auta folią

02
Lut

2 lutego, 2018

5 powodów, dla których lepiej wybrać oklejanie auta niż lakierowanie

W życiu każdego właściciela samochodu przychodzi taki moment, gdy auto zwyczajnie przestaje się podobać. Po prostu się opatrzyło, wydaje się nijakie, nie wywołuje już szerokiego uśmiechu na twarzy. Można taki samochód sprzedać (a szkoda, bo przecież jest bezawaryjny i świetnie służy rodzinie) lub spróbować coś w nim zmienić. Druga opcja jest zdecydowanie korzystniejsza. Pojawia się jednak dylemat: skorzystać z usługi lakiernika czy postawić na coraz modniejsze oklejanie folią? W tym poradniku przytaczamy 5 argumentów, które powinny Cię przekonać do wybrania tego drugiego rozwiązania.

Niższa cena

Będzie to szczególnie odczuwalne w sytuacji, gdy zdecydujesz się na całkowitą zmianę koloru samochodu. W przypadku lakierowania musiałbyś wysupłać z portfela nawet dwukrotnie więcej niż za oklejenie. To przemawia do wyobraźni.

Odwracalny efekt

Kluczowy argument przemawiający za wyborem folii. Jeśli np. po 2 latach stwierdzisz, że wybrany kolor czy detal już Ci się znudził, nie będzie żadnego problemu z usunięciem okleiny. Co oczywiste, nie wchodzi to w grę po polakierowaniu elementów. Folia w żaden sposób nie uszkodzi oryginalnego lakieru. Możesz więc do woli żonglować kolorami, aż do momentu sprzedaży wozu.

Zabezpieczenie lakieru

Oklejenie karoserii samochodu jest znakomitym sposobem na ochronę oryginalnego lakieru przed zarysowaniami, obiciami od kamieni, typowymi szkodami parkingowymi czy odchodami ptaków. Po kilku latach, gdy zdecydujesz się sprzedać auto, wystarczy zdjąć folię, a lakier będzie w stanie nienaruszonym. To znacząco podniesie wartość pojazdu.

Możliwość uzyskania praktycznie dowolnego efektu

Oklejenie jest najlepszym wyborem dla właścicieli, którzy chcą „zaszaleć” i nadać autu bardzo oryginalny wygląd. Na folii można nadrukować dowolną grafikę, wybrać efekt matowy, błyszczący czy perłowy. Ograniczenie stanowi tylko Twoja wyobraźnia. Mało który lakiernik poradziłby sobie z realizacją tak ambitnego projektu, a jeśli nawet takiego znajdziesz, to cena usługi będzie porażająca.

Ekspresowy czas realizacji

Jeden z koronnych argumentów. Chcąc polakierować nawet tylko wybrane elementy karoserii, musisz zostawić auto w warsztacie na co najmniej tydzień, czasami dłużej. Oklejenie całego samochodu klasy kompakt zajmuje maksymalnie 3 dni. Drobniejsze prace można wykonać praktycznie „od ręki”. Jest różnica, prawda? Co ważne, po oklejeniu samochód może być od razu normalnie eksploatowany i myty.
Oklejanie jest nie tylko doskonałą alternatywą dla lakierowania. W niektórych sytuacjach może być wręcz znacznie lepszym wyborem. Przytoczone argumenty powinny Cię o tym przekonać.